TFF Başkanı Büyükekşi’den Süper Kupa açıklaması: Fenerbahçe’den talep geldi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Kupa hakkında açıklamada bulundu. Fenerbahçe’den erteleme için talep geldiğini belirten Büyükekşi, “Süper Kupa maçı için 6 Nisan tarihi söz konusu değil. Fenerbahçe’den bir talep geldi, değerlendiriyoruz.” dedi.

DURSUN ÖZBEK: KARAR TFF’NİN!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek geçtiğimiz günlerde yapılan sponsorluk anlaşmasında Süper Kupa tarihi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Özbek, “Karar TFF’nin… Türk futboluna fayda sağlayacak her kararın Galatasaray arkasında durur. Galatasaray olayları izlemektedir.” ifadelerini kullanmıştı.

ALİ KOÇ: BAŞVURU YAPACAĞIZ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA Konferans Ligi’nde oynadıkları Union Saint-Gilloise maçı öncesi çeyrek finale yükselmeleri halinde Süper Kupa finalinin ertelenmesi için başvurup başvurmayacakları sorusu üzerine, “Takvim çok üste üste geldi. Tarihi belirlerken diğer tarihleri göz önünde bulundurmadık. Bizim bu turu geçmemiz ülkemizin 9’unculuğu için çok çok önemli. Ülke menfaatleri açısından rakibimizin de kabul etmesi halinde yeni bir tarih bulunmasının çok daha doğru olacağını arkadaşlarla aramızda konuştuk. Ahmet Bey bu konuda belli tarihler üzerinde çalışıyor. İnşallah turu geçeriz. ‘Bu turu geçtik.’ öz güveni beni korkutuyor. Yarın UEFA Başkanı da maçımıza geliyor. ‘Evde izleyelim diyecektim’ ama diyemedim. Bana bir sözüh tu vardı maç seyretmek için. İnşallar atlayacağız. Başvuru yapmadık, yapacağız. Turu geçersek yeni vereceğimiz tarih de etkilenebilir. Bu turu geçelim.” diye konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x